fbpx

Zrychlujeme propojení se systémy Google

Doba čtení: 2 min

Už se vám stalo, že jste potřebovali nasdílet kdysi založené účty na Google Ads, Facebooku, GSC nebo na dalších službách a nešlo to? Někdy je prostě potřeba zpřístupnit účet k nahlédnutí třetí straně, jenže z propojovací akce se může stát hotové peklo. A když už se to nakonec povede, tak to může být v nastavení, které je pro agenturu nepoužitelné.

Podle našich zkušeností s klienty není sdílení přístupů k účtům stále dostatečně jednoduché, ať se bavíme o Googlu nebo Skliku. Současným králem zmatků je Facebook, kde nastavení chápe mimo profíků málokdo. Jenže marketingový specialista nebo analytik zvládající bez problémů nasdílení přístupů není často po ruce. V praxi pak vznikají problémy, které vyplývají z neznalosti systémů práv a nastavené (a klientům se vůbec nedivíme). Co nás potkávalo:

  • účet s oprávněním pouze ke čtení, kde nemůžeme klientovi nastavit pokročilejší analytiku
  • nastavený účet Google Analytics, ale pouze v rámci property či view, jenže některá nastavení je nutné dělat na úrovni účtu
  • Google Ads účet, který není možné už bez mezikroku nasdílet mimo doménu firmy
  • Facebook Business účet, ve kterém dostaneme přístup jen ke stránce, nikoliv reklamnímu účtu
  • Facebook Business účet, kde nedostaneme pro změnu přístup ke stránce (nejdou pak dělat např. reklamy pro Facebook stránku)
  • …. a mnoho dalších případů

Toto všechno velmi citelně zpomaluje rychlé propojení, a často odkládá zahájení souvisejících prací. Navíc to ubírá čas, který mohl být věnován například tvorbě či lepší kontrole reklam a lepšímu cílení.

2020 : propojení s Google Ads za několik vteřin

S tím je ale u nás konec. Minimálně u nastavení reklamních systémů (zatím) Googlu. Nově můžete propojit svůj účet s naším agenturním účtem velmi jednoduše, doslova na několik kliknutí. Přejděte na stránku s přihlášením.  Poté klikněte na viditelnou ikonu přihlášení na Google a přihlašte se se svým firemním účtem. Následně aplikace SEMTIX automaticky propojí váš Google Analytics, Google Tag Manager či Google Search Console s účtem naší agentury. To vše během několika vteřin.

Výsledkem je email, ve kterém se dozvíte co bylo propojeno a také jak se lze případně odpojit. Namísto hledání návodů a hodin komunikace jestli je nastavení již dostatečné vám dáváme k dispozici nástroj, který vše udělá automaticky a za pár vteřin. Jako agentura máme pro aplikaci oficiální Google certifikaci s povolením k použití.

Kdo všechno se dostane k datům?

Přístupy tato aplikace nasdílí na agenturní emailovou adresu info[@]semtix.cz která je určena agenturním analytikům.  Toto propojení můžete v případě ukončení spolupráce standardním způsobem odebrat. Fakticky aplikace řeší pouze zjednodušené přihlášení do všech Googlích systémů a přiděluje nám přesně ta práva, která potřebujeme k práci.

Co vám to přinese?

Přinese vám to zejména bleskově rychlé propojení s agenturním účtem, zkrácení dobu začátku spolupráce, zbaví vás stresu a často je důsledkem i levnější (rychlejší), jednorázové nastavení pokročilého měření. Už brzy tato aplikace umožní firmám bezplatné připojení k několika velmi zajímavým bezplatným službám. Těšíme se na spolupráci.

Líbí se Vám tento článek?

Pokud se Vám naše články líbí, není nic lehčího, než se přihlásit k jejich odběru. Nebudeme Vás spamovat a můžete se kdykoliv odhlásit na 1 kliknutí

    Jednatel, IT

    Internet a jeho kouzlo jsem objevil v roce 1998, kdy ještě neexistovaly vyhledávače. Od té doby mě živí a fascinuje zároveň. Pokud se mě zeptáte na cokoliv z oblasti vývoje a provozu online projektů, fungování vyhledávačů, internetové reklamy či obecně principů online podnikání, je velká šance že vám správně odpovím mnohem dřív než Google.