WordPress – úrovně uživatelů

Doba čtení: < 1

Uživatelské role WordPress definují, jaké akce může každý uživatel na vašem webu provádět. Tyto akce se nazývají schopnosti. Například schopnost publikovat příspěvek WordPress je jedna „schopnost“, zatímco schopnost nainstalovat nový plugin je další „schopnost“.

Ukážeme vám také, jak vypadá ovládací panel WordPress z pohledu každé role.

1. Správce – Role administrátora

Toto je role, která vám byla přiřazena při vytváření webu. Správce je na samém vrcholu hierarchie. Ve většině případů je pouze jeden a má přístup ke všem funkcím webu.

2. Editor

Jak napovídá název této uživatelské role, editor je obecně zodpovědný za správu obsahu a má tedy vysokou úroveň přístupu. Mohou vytvářet, upravovat, mazat a publikovat stránky i příspěvky – dokonce i ty, které patří jiným uživatelům.

3. Autor

Autor má mnohem méně oprávnění než editoři. Nemůže upravovat stránky a nemůže změnit obsah ostatních uživatelů. Navíc  chybí jakékoli administrativní možnosti.

4. Přispěvatel – Contributor

Role přispěvatele je v podstatě svržená verze role autora. Přispěvatel může provádět pouze tři úkoly – čtení všech příspěvků, jakož i mazání a úpravy vlastních příspěvků. Tato role je poměrně omezená, protože neumožňuje uživatelům publikovat příspěvky ani nahrávat mediální soubory. Je však ideální pro jednorázové i nové tvůrce obsahu.

Líbí se Vám tento článek?

Pokud se Vám naše články líbí, není nic lehčího, než se přihlásit k jejich odběru. Nebudeme Vás spamovat a můžete se kdykoliv odhlásit na 1 kliknutí