fbpx
SEMTIX je certifikovaný partner Mergado

Mergado certifikace : Technologicky podporujeme vaší expanzi

Doba čtení: 2 min

Rostoucí zájem našich klientů o expanzi a export do zahraničí nás vede k systémovému vyhledávání nových příležitostí. Jednou z cest je specializovaný software třetích stran. Aktuálně jsme se stali certifikovaným partnerem společnosti Mergado. Firma vytváří specializovanou aplikaci pro eshopy. Konkrétně pro správu datových feedů. Aplikace funguje tak, že do ní nahrajeme vstupní feed od našeho klienta, ten se ,,profiltruje“ přes Mergado, a na konci vyskočí kvalitně optimalizovaný feed pro zbožové vyhledávače. Ceník je férově odstupňován podle počtu položek, které ve feedu máte.

Proč Mergado?

Nevíte, jestli je výhodné platit další nástroj jen kvůli feedu? Za cenu hostingu průměrného webu? Odpověd je ve stabilitě a profesionalizaci řešení. Margado se zaměřuje primárně na funkčnost feedu pro velké množství zbožových vyhledávačů, včetně zahraničních. Běžná webařská firma nemá kapacity na podobnou kvalitu, ani při vývoji webu na míru, ani při použití některého z řady doplňků pro WooCommerce, či některého z krabicových řešení. Mergado dělá jen feedy a nic jiného. A podle nás to dělá opravdu dobře. U většiny eshopů dostanete typicky generický XML feed, který je použitelný pro inzerci ve vyhledávačích zboží, ale v drtivé většině případů si takový feed nemůžete dodatečně upravit.

Párování produktů

Alfou a omegou je u vyhledávačů zboží párování položek. Pokud máte produkt nazvaný jinak než konkurence, velmi často se váš produkt na vyhledávačích zboží objeví jen ve výsledcích vyhledávání. Nikoliv ale v porovnání cen. Přijdete tak o desítky procent návštěvnosti z těchto vyhledávačů a to bolí.

Filtrace levných produktů

E-shopová řešení umí sice typicky vygenerovat použitelný XML feed, ale velmi často neumí vytvořit feedu s odfiltrováním některých konkrétních položek. Není to samé propagovat na internetu produkt za 50 Kč a úplně stejně přistupovat k produktu za 30.000 Kč. Každý z produktů může mít jinou marži, nebo jinou maximální cenu za proklik, kterou je klient ochoten zaplatit. Některé produkty se do porovnávačů ani nedají vložit (v době koronaviru například předražené roušky). Komfort, který poskytuje následná filtrace od Mergada, jsme u eshopového řešení zatím neviděli.

Úprava feedu dle pravidel

Feed pro porovnávač zboží je ,,pouze“ vysypaná databáze produktů. S identickým názvem výrobce či produktu, stejně jako má klient uvedeno na eshopu. Pokud však práci s porovnávači myslíte vážně, pak by vaše produkty měly být velmi často pojmenovány jinak. Například by měl název produktu pracovat s velikostmi, nebo s barvou. Mergado vám umožní vstupní feed dodatečně upravit. Nemusíte kvůli několika parametrům nebo položkám přepracovat celý eshop. Navíc to zvládá hromadně a poměrně intuitivně.

Jdeme za hranice

Další nespornou výhodou je počet podporovaných zemí. Zkuste se schválně podívat na počet druhů feedů, které systém umí. Potom si nechte od svého webového vývojáře nacenit cca 300 druhů feedů, které by měl eshop umět poskytnout. Samozřejmě s vědomím, že neustále dochází ke změnám a doplněním, které různé platformy v čas provádějí. Bez Mergada v podstatě nemožné, respektive ekonomicky nerentabilní.

Správa feedů Mergado – kancelář Liberec a Jičín

Mergado je jednou z řady služeb, které nám pro klienty dávají opravdu smysl. Absolvovali jsme školení a certifikaci jako partnerská agentura a díky tomu můžeme pomáhat i vám. Můžeme se potkat v jedné z našich kanceláří, nebo si vaše potřeby probereme přes online konferenci, telefonem nebo emailem.

Líbí se Vám tento článek?

Pokud se Vám naše články líbí, není nic lehčího, než se přihlásit k jejich odběru. Nebudeme Vás spamovat a můžete se kdykoliv odhlásit na 1 kliknutí

    Jednatel, IT

    Internet a jeho kouzlo jsem objevil v roce 1998, kdy ještě neexistovaly vyhledávače. Od té doby mě živí a fascinuje zároveň. Pokud se mě zeptáte na cokoliv z oblasti vývoje a provozu online projektů, fungování vyhledávačů, internetové reklamy či obecně principů online podnikání, je velká šance že vám správně odpovím mnohem dřív než Google.