Videokonference | Jak komunikovat v období pandemie?

Doba čtení: 4 min

Mnoho firem, škol, institucí a týmů může mít v období pandemie problém s komunikací. Řešením je rychle se přizpůsobit a komunikovat elektronicky. Pomůžeme vám přesunout se do online prostředí, tak aby to bylo jednoduché a pochopitelné i pro děti. My jsme na síťovou komunikaci zvyklí více jak 10 let, a věříme, že naše zkušenosti mohou pomoci i někomu dalšímu. Začneme videokonferencí, která alespoň částečně nahradí osobní setkání. Pokud nemáte prozatím odpovídající zkušenosti, nebojte se.  Pomůžeme vám s tím i návodem. Podívejme se společně jaké tedy máme možnosti:

Mnoho firem, škol, institucí a týmů může mít v období pandemie problém s komunikací. Řešením je rychle se přizpůsobit a komunikovat elektronicky. Pomůžeme vám přesunout se do online prostředí, tak aby to bylo jednoduché a pochopitelné i pro děti. My jsme na síťovou komunikaci zvyklí více jak 10 let, a věříme, že naše zkušenosti mohou pomoci i někomu dalšímu. Začneme videokonferencí, která alespoň částečně nahradí osobní setkání. Pokud nemáte prozatím odpovídající zkušenosti, nebojte se.  Pomůžeme vám s tím i návodem. Podívejme se společně jaké tedy máme možnosti:

Ideální například pro školy nebo firmy, které potřebují pro své lidi co nejjednodušší řešení. Odpadají jakékoliv překážky, protože na této službě se nemusíte vůbec registrovat. Hlavní ,,správce“ konference jednoduše vytvoří a pošle účastníkům odkaz na který kliknou a jsou tam. Konkrétně přejde na adresu

https://meet.vpsfree.cz/

tam zadá název skupiny, vytvoří rychle skupinu a HOTOVO.  Žádné přihlašování, žádné ověřování mailů, zadávání telefonních čísel nebo GDPR. Zde je jednoduchý návod, případně je ke stažení v PDF.

Nebo ještě rychleji – do prohlížeče zadáte do adresy https://meet.vpsfree.cz/COKOLIV  (za cokoliv si dosaďte například ,,skodapraha3″ a skupina se vytvoří okamžitě. Odkaz vezměte, a pošlete všem, koho chcete potkat online. Jediné, co musejí účastníci udělat, je přejít na stránku a odklepnout, že v prohlížeči schvalují mikrofon a/nebo video. Takže, například krajský úřad v Liberci si do prohlížeče zadá https://meet.vpsfree.cz/uradkrajliberec  a má hned vytvořenou skupinu okamžitě pro všechny kdo adresu znají. Toto by měl zvládnout opravdu každý. Jediné co nevíme je jak se bude služba chovat, pokud se do 1 místnosti přihlásí několik desítek účastníků. Proto doporučujeme u větší skupiny lidí (třeba školní třída) v případě potíží rozdělit kolektiv třeba na dvě části. Svoji vlastní místnost si tak může udělat každá kancelář, projektový tým, třída, učitel

Návod na skutečně jednoduchý a rychlý způsob komunikace jsme pro vás připravili k otevření a stažení i zde ve formátu PDF. Vytvoření místnosti, sdílení do mailu a začátek komunikace do 1 minuty:

Pokud se Vám řešení ve stylu výše uvedeného líbí, můžete použít některý z dalších serverů pro videokonference, které provozují stejnou platformu (Jitsi Meet). Kvalita hovorů ale vždy bude záviset na aktuální vytíženosti serverů a rychlosti vašeho internetového připojení:

Dokončujeme systém podpory online výuky. Zapojte se do testovacího provozu, kontaktujte nás!

Firmu řídíme online způsobem 10 let, dokážeme pomoci i vaší firmě, škole či instituci. Extrémní jednoduchost a přehlednost. Zapojte se do krizového programu, bez velkých nároků na zaškolování personálu. Dodáme jednoduché návody.

Jestli něco zažilo od začátku března masivní nárůst využití, pak jsou to živé přenosy na Facebooku. Účet na FB má dnes drtivá většina lidí. Praktické využítí tak mají živé streamy pro cvičení, online semináře a školení, výuku. Navíc, živé vysílání lze začít téměř tak jednoduše, jako vložit fotku. Hledejte odkaz ,,živé vysílání“ jako na obrázku níže. Jakmile začnete, všichni vaši známí se o tom dozvědí a můžou se přidat…

Stejně jako Facebook, i Google má možnost online konferencí. V omezené verzi zdarma stačí mít účet na Googlu (kdo ho nemá) a můžete vesele komunikovat s ostatními.

Skype – obtížnost 5/10

Pokud je alespoň část firmy-instituce na dobré technické úrovni, je vhodné používat osvědčený Skype. Pro tvrdé jádro firmy je nutné, aby měl každý účet. Co ale málokdo ví je, že se do konferenčního hovoru může přihlásit téměř každý i bez registrace – stačí si přečíst návod, co jsme nedávno vydali. Upozorňuji ale, že spousta lidí se ,,utopí“ na tom, že nebudou schopni si udělat ani registraci na Skype..

Aktualizace 6.4.2020 : Skype nově umožňuje videokonferenci i osobám, které nejsou vůbec na Skype registrovaní. Stačí nasdílet odkaz a hromadný hovor může začít. Více na https://support.skype.com/en/faq/FA34926/what-is-meet-now-and-how-do-i-use-it-in-skype

Školy, neziskovky – Hangout Meets – obtížnost 9/10

Google kvůli koronaviru všem, kdo používají jeho služby G Suite (neziskovky zdarma, školy také), můžou také do července používat ZDARMA jinak placenou funkci Hangout Meets. Je to určeno pro konference i v řádu stovek lidí. Více informací naleznete zde. Není to ale krátkodobá a rychlá akce, pokud G Suite nepoužíte, je nutná registrace, nastavení služby, vytvoření uživatelských profilů atd..

Když je toto vše stále moc složité

Pro mnoho uživatelů na internetu může být i zdánlivě jednoduché přihlášení se do chatu náročná činnost. Pak nastupují přátelé-rodina-kolegové ajťáci, kteří vám (nejen v této době) pomohou se zprovozněním výše uvedeného. Pokud je chcete pustit k sobě na počítač, přečtetě si návod jak na to zde.

Další odkazy

Tento článek si kladl za pomoc vytvořit přehled rychlých řešení videokonferencí. Níže uvedené odkazy jsou obvykle podmíněné registrací 1 či všech účastníků:

Evidujeme enormní zájem o nastavení online komunikace z řad institucí, škol i firem. Připravujeme ucelené řešení. Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte nás. Děkujeme

Naši firmu řídíme online způsobem 10 let. Máme kompletní přehled o řešení, které může pomoci i vaší firmě, škole či instituci. Pokud máte zájem se zůčastnit tohoto krizového programu, kontaktujte nás. Děkujeme za zájem.

Líbí se Vám tento článek?

Pokud se Vám naše články líbí, není nic lehčího, než se přihlásit k jejich odběru. Nebudeme Vás spamovat a můžete se kdykoliv odhlásit na 1 kliknutí